bgzychbg0

с. Бубнівщина

Село Бубнівщина розташоване за 27 км. від Прилук, близько від кордону Полтавської області. Вперше літописи розповіли про село ще в 1694 році.

Свою назву село взяло від переселених політичних в'язнів. Як відомо, в них на спинах були витаврувані бубни. За переказами - в'язні заселили другий берег річки, а нині село розкинулося по обидва боки річки і з'єднане між собою мостом.

З усіх боків Бубнівщину оточують ліси, урочища, яри. Звичайно, з роками багато їх зникло з лиця землі. Війни та наша з вами недбалість, сприяли цьому. Але чимало урочищ ще й дотепер зберігають таємниці. Ось, зокрема, урочище Коничове. При розкопках там були знайдені схрони зброї, провізії, одягу та потайні ходи, що ведуть до Прилук, а деякі - в бік Києва. Урочище Коничове відоме й тим, що взимку люди їхали до лісу кіньми, а в ліс чомусь боялись. Тож далі їздові змушені були іти пішки та вести коней.

 Об’єкти для огляду:


 

Козацька фортеця

В 2015 р. ще однією екскурсійним об’єктом стала «Козацька фортеця» с. Бубнівщина. На даний момент там активно проводяться екскурсії та тренування Прилуцького козацького полку.

1 4 5 15


 

Шведскі могили

kyrganЩе збереглися Шведські могили (високі кургани за селом) як відгомін далекої битви. Під час війни з шведами (за переказами старожилів) було зруйновано село Розсош, яке знаходилось за 4 км. від сучасного села. Про існування Розсоші свідчать уламки посуду, жорна й багато іншого.

 

 

 

 

 

Розроблено в рамках проекту «Freedom»