Таким чином вони безкоштовно опанували нову професію або підвищили кваліфікацію.
Нагадаємо, за ваучером можна пройти навчання за однією із 155 професій та спеціальностей із затвердженого Мінекономіки переліку і здобути як робітничий фах, так і вищу освіту. Максимальний розмір ваучера – 30 280 грн.
Скористалися цією послугою:
336 громадян віком 45+;
41 ВПО;
25 людей з інвалідністю;
11 учасників бойових дій.
Серед обраних професій/спеціальностей найпопулярніші: електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, кухар, тракторист-машиніст, кондитер, швачка, штукатур, «психологія».
Більше інформації про ваучер та подати заявку онлайн можна на сайті Державної служби зайнятості https://is.gd/dKeSYx
Чернігівський обласний центр зайнятості
На виконання положень Закону України “Про Державний бюджет України на 2025 рік” (пункт 7 Прикінцевих положень) 31 грудня 2024 року Урядом ухвалено постанову № 1553, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389 “Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї”.
Відповідно до ухвалених змін доповнено перелік осіб, яким у 2025 році пільги з оплати житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива будуть надаватись з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї. Пільги надаватимуться, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (4240 грн), у 2025 році пільги також надаватимуться:
Важливо!
Зазначені зміни застосовуються для осіб, які звернуться за призначенням пільги з 1 січня 2025 року. Ті, кому пільги було призначено раніше, будуть отримувати їх до кінця опалювального сезону 2024-2025 років, тобто по 30 квітня 2025 року (включно).
За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області
Законом України “Про Державний бюджет України на 2025 рік” (стаття 46) передбачено застосування у 2025 році у період дії воєнного стану обмежувальних коефіцієнтів до пенсій, розмір яких перевищує 10 прожиткових мінімумів (ПМ), установлених для осіб, які втратили працездатність (2 361 грн), тобто є більшим від максимального розміру пенсії (23 610 грн).
Це стосується пенсій, які призначено відповідно до Митного кодексу України, законів України “Про державну службу”, “Про прокуратуру”, “Про статус народного депутата України”, “Про Національний банк України”, “Про Кабінет Міністрів України”, “Про дипломатичну службу”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про судову експертизу”, “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів”, “Про наукову і науково-технічну діяльність”, “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, Постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року № 379/95-ВР “Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України”.
Уряд 3 січня 2025 року ухвалив постанову № 1 “Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період дії воєнного стану”, якою визначив розміри і порядок застосування обмежувальних коефіцієнтів до спеціальних пенсій. Зокрема:
При цьому для осіб, пенсії яким призначено (перераховано) відповідно до зазначених вище законів та які мають право на пенсію згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон № 1058), і в яких пенсія, обчислена відповідно до Закону № 1058, перевищує максимальний розмір, обмежувальні коефіцієнти застосовуються до сум, понад розмір пенсії, обчисленої відповідно до Закону № 1058.
Важливо!
Зазначені коефіцієнти не застосовуються до пенсій осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, а також до пенсій в разі втрати годувальника, призначених членам сім’ї загиблих (померлих, зниклих безвісти) таких осіб.
За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області
Торік на Чернігівщині обласною службою зайнятості видано 14,4 тис. направлень на суспільно корисні роботи. І за цим показником наша область у четвірці лідерів серед регіонів України.
Бійці «Армії відновлення» розбирали зруйновані будівлі, проводили ремонтно-відновлювальні роботи, облаштовували укриття, заготовляли дрова, шили одяг, готували їжу для військових, фасували гуманітарну допомогу, плели маскувальні сітки тощо.
На суспільно корисних роботах безробітні працюють за строковими трудовими договорами, заробітна плата стартує від 8000 грн. Минулорічні видатки на ці цілі з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття склали майже 97 млн гривень.
Відділ комунікацій Чернігівського обласного центру зайнятості
Зоомагазин під такою назвою відкрила місцева зооволонтерка Анастасія Пархоменко, яка для старту скористалася грантовою програмою «Власна справа» урядового проєкту єРобота. І тепер тут є все необхідне для домашніх улюбленців - собак, котів, гризунів, птахів та акваріумних рибок. Магазин пропонує широкий асортимент товарів, починаючи від смачної та збалансованої їжі до аксесуарів, одягу та іграшок.
Бізнес-ідею підказало саме життя, - каже Анастасія. З приходом війни, на жаль, зросла кількість безпритульних тварин, приречених людською байдужістю на смерть. Разом з однодумцями дівчина рятувала, лікувала, віддавала у «хороші руки» занедбаних собак і кішок, знаходила для них новий дім. Продовжує це робити і тепер. А «Пухнастий дім» - це ще один прояв любові і турботи за «чотирилапих», аби їм жилося добре.
Грантові кошти Анастасія витратила на оренду приміщення, придбання необхідних меблів та стелажів, рекламу. Також закупила корми, сировину та засоби для догляду за тваринами, клітки, вольєри, ласощі, амуніцію, одяг, вітаміни, гігієнічне приладдя, спальні місця, іграшки тощо. Розробила гнучку систему лояльності та знижок для постійних клієнтів, у перспективі - онлайн-замовлення та доставка товару. Найближчим часом планує взяти на роботу продавця. До речі, створення робочих місць є обов’язковою умовою програми.
Щоб дізнатися більше про можливості для започаткування та розвитку бізнесу, звертайтеся до офісів «Зроблено в Україні», які діють на базі Чернігівського обласного центру зайнятості (м.Чернігів, вул. Коцюбинського, 40; т.0800-600-54) та Прилуцької філії Чернігівського обласного центру зайнятості (м. Прилуки, вул. Вокзальна, 46; т.0462-97-62-85).
Світлана Шеремет, Чернігівський обласний центр зайнятості
До відома населення району
28 лютого 2022 року з 10.00 до 12.00 години відбудеться прямий телефонний зв'язок населення району із заступником голови Прилуцької районної ради Головкіною Сніжаною Сергіївною за номером 5 – 33 – 71 або
5 – 32 - 09
До відома населення району
28 січня 2022 року з 10.00 до 12.00 годин відбудеться прямий телефонний зв'язок населення району з головою Прилуцької районної ради Дмитренком Олегом Миколайовичем за номером (04637) 3-13- 30.
До відома населення району
21 грудня 2021року з 10.00 до 12.00 години відбудеться прямий телефонний зв'язок населення району із заступником голови Прилуцької районної ради Головкіною Сніжаною Сергіївною за телефоном 5 – 33 – 71 або
5 – 32 - 09
Розроблено в рамках проекту «Freedom»