bgzychbg0

radГригорій Григорович Радченко

Нині Григорій Радченко працює в Прилуцьких творчих майстернях Чернігівської спілки художників України. А починалося все зі шкільної парти, коли й відчув, що далі його дорога має бути пов'язана тільки з живописом, ні в чому іншому себе не бачив. По закінченні школи, коли вже мав неабиякі успіхи в малюванні, вступив до Курського педагогічного інституту на художній факультет.

В інституті молодий художник здобуває перші ази з композиції, гри світла й тіні, а також, вивчаючи роботи інших художників, прагне віднайти себе. Його захоплювали картини «передвижників», особливо тонко відчував манеру Васильківського. Сам же Григорій Радченко творить у стилі неокласицизму.

Роботи Радченка тепер можна побачити не тільки в Україні, але й у колекціонерів із Європи, США. Він вже має у своєму практичному «багажі» не одну персональну виставку.

Роботи його легкі, світлі, - хоч часто між них переважає осіння пора року. Але осінь у Радченка не похмура й сумна, а ота, жовтнева, - яскрава й багата на різнобарв'я.

«Бувають картини, які малюю і рік, і більше. Вдос¬коналюю, допрацьовую, шу¬каю натхнення, а його мені дарує світ», - резюмує Григорій Радченко.

 

rujenkoРиженко Анатолій Миколайович

Народився 24 червня 1955 року. Художник - графік.

Надзвичайно ерудований, цікавий співрозмовник Анатолій Риженко. Його картини неодноразово виставлялись за кордоном. Але, де б не був художник, він завжди линув додому, де все миле і близьке серцю, де ще в дитинстві, в пошуках етюдів, пізнав і покохав рідний край.

 

 

trinhukІван Макарович Тринчук-Задорожний

- художник портретист та пейзажист.

Народився 05.05.1924 р в х. Шевченка Новоархангельського району на Кіровоградщині. Учасник Другої світової війни. Після демобілізації в 1947 вступає в художнє училище, 1952 закінчив відділення живопису Одеського художнього училища і прибув у м. Прилуки на посаду викладача малювання в педагогічне училище. Працював до 1975, потім перейшов у Прилуцький цех Чернігівського художнього фонду. Учасник художніх виставок у Прилуках і Чернігові. Більша частина робіт складається з пейзажів рідної землі, в яких свіжо і трепетно розкриває чарівність рідної природи, її красу. 8 січня 2006 року Іван Макарович помер.

 

 

ivahnenkoОлександр Іванович Івахненко

- відомий український художник, лауреат Державної премії імені Т.Г. Шевченка.

(н. 16.10.1949, с. Манжосівка) - український художник-графік, член Спілки художників України (1977), лауреат Державної премії ім. Т.Г.Шевченка (1989), заслужений художник України (1996), член-кореспондент Академія мистецтв України (2001). Працює в галузі книжної графіки.

Навчався в Прилуцькій художній студії при Будинку піонерів, якою керував художник і педагог Іван Макарович Тринчук-Задорожній.

1961 талановитого хлопчика після 4-х класів (11 років) віддають до Київської художньої середньої школи ім. Т.Г.Шевченка, де він успішно навчався сім років. Закінчивши її із золотою медаллю, вступив (1968) на навчання в Київський державний художній інститут (нині Академія мистецтв), на графічний факультет, в майстерні видатних майстрів графіки, академіка Василя Касіяна і професора Василя Чебаника і закінчив його з відзнакою у 1974.

Після служби в армії художник навчається в творчих майстернях Академії мистецтв СРСР в Україні, у майстерні графіки, якою керував член-кореспондент Академії мистецтв Михайло Дерегус. Активно працює в галузі книжкової графіки, ілюструє художні твори В.Короленка, І.Тургенєва, М.Лєрмонтова, Т.Шевченка.

У 1988 виходить у світ двотомна збірка поезій Т.Г.Шевченка, ілюстрована ним, яка отримала найвищу оцінку - Державну премію України ім. Т.Г.Шевченка. Більше шести років присвятив він грандіозній праці, монументальному розпису стін на сюжети з життя і творчості генія України, музею Тараса Шевченка в Каневі на Чернечій горі.

Перша персональна виставка в Прилуках відбулася в 2001.

 

verbehukВербещук Степан Степанович

Вербещук Степан Степанович народився в мальовничому селищі міського типу Ясіня, що на Закарпатті в квітні 1959 року. В 1976 році закінчив середню школу.

З 1979 по 1985 навчався в Київському інженерно-будівельному інституті за спеціальністю «Архітектура». В інституті займався малюнком та живописом у видатних українських художників Горбенко О.А. та Хіміча Ю.І.

Після закінчення інституту деяких час пропрацював головним районним архітектором в м. Носівка Чернігівської обл..

З 1987 по 1989 рік працював у художній майстерні Чернігівської художньо-оформлювального комбінату

Майже три роки займався різьбою по дереву та розписом ікон у Спасо-Преображенському соборі та Миколаївській церкві (сьогодні дзвіниця).

Живописом самостійно почав займатися в 1987 році.

Співпрацює х галереями Бойко-арт» (м. Київ, «PR группа «МаММа – арт» Евроимидж Украина» (м. Київ), Галерея живопису художників України (м. Тернопіль)

Член спілки «Київські митці»

Неодноразово брав участь в спільних виставках київських художників в Українському домі, в Будинку архітектора, в Музеї Книги в Києво-Печерській Лаврі.

 

Розроблено в рамках проекту «Freedom»