bgzychbg0

с. Рудівка

Село Рудівка засноване в XI ст. По опису старої Малоросії Олександра Лазаревського т. III (полк Прилуцький, Київ видання 1902 р. читаємо: «Село Рудівка. Руда Росош. Про початок цього села місцеві старожили при генеральному обслідуванні показали: когда орды по Украйну виходили того часу, Рудовка теми ордами спустошена, а когда поселилось там малое число людей до Д. Горленка, отдал людей (рудовских) Демьяну Якубовичу...» (ст. 193 - 194).

На 74 стор. цього тому згадується, що: «Руда по названию своему указывающая, что на месте некогда текла настоящая река; затем обсохшая и обратившаяся в Руду или Рудку, т.е. в обсохшую ложбину, по которой в это время виднеются лишь ржавые лужи...»

Можна вважати, що назва села згідно з історичними документами походить від назви річки Руда.

Село Рудівка в минулому було волосним. Воно мало 3 тис. жителів, дві церкви, побудовані відповідно в 1804 та в 1879 роках, лікарню, земську станцію, магазини - лавки, 25 вітряних млинів, кілька маслобійних заводів. В 4 верстах на південний захід знаходився винокурний завод поміщика Масляннікова.

 Об’єкти для огляду:


 

Церква на честь Святих Первоверховних апостолів Петра і Павла

1Споруджена дерев'яна Петропавлівська церква в 1713 році. вона мала в 1861 р. 4436 чоловік парафіян і була найбільшою в Прилуцькому повіті. Знищена в радянский період. Храм відновлений в 2000 році.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розроблено в рамках проекту «Freedom»