bgzychbg0

с. Товкачівка

Про те, коли була Товкачівка заснована як поселення, тепер, мабуть, уже ніхто в селі не знає. Багато ходить про це легенд, Говорять, нібито на території села мешкав колись пан, а вірніше, полковник козаків Товкач.

Про ще давніше існування поселення свідчать інші факти. Одна з легенд гласить: в Товкачівці ще в монголо-татарський період жив перекладач, тобто товмач. Інший переказ свідчить про те, що село було колись містечком. Про це можна судити з того, як звуться кутки в селі. Один з них - Замісти. Існує версія, що містечко було огороджене кам'яною огорожею. І от коли в містечку стало замало місця для нових будівель, то люди почали зводити їх за огорожею, тобто за містом. Звідси і назва Замістя.

Шумить недалеко від Товкачівки Черемошний ліс. А назва в нього від красивих білосніжних черемх, яких так багато в ньому. Є ще один ліс поблизу Товкачівки - Горілий. Розповідають, що колись тут була велика пожежа і ліс згорів. Давно виросли нові дерева і величаво зашуміли листям, а назва залишилась.

Перша писемна згадка про Товкачівку належить до 1629 року. У минулому село належало Варварі Миколаївні Казадаєвій, яка володіла тут сімома тисячами десятинами землі. В селі проживало1800 кріпосних селян, було дві церкви, окремі лавки, маслобойня, винокурня, завод, що виробляв цеглу, 40 вітряків. Село лежало на річці Удай.

 
 Об’єкти для огляду:


 

1Церква на честь Покрови Пресвятої Богородиці

Покровська дерев'яна церква збудована до 1666 року. Знищена за часів радянської влади. Відновлена та відкрита в 2014 році на Великодне свято.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розроблено в рамках проекту «Freedom»