bgzychbg0

с. Замістя 

На березі тихого Удаю, найбільшої притоки Сули, біля самих Прилук серед мальовничої місцевості лежить село Замістя. За однією з версій назва села пов'язана з його місцезнаходженням.

До XVIII ст. поселення Замістя показується разом з Прилуками. Перша згадка про поселення відоме з часу Вишневеччини з 1618 р.

Красиве, заможне село Замістя. І розташоване воно в чудовому місці - на березі ріки Удай. Колись давно біля річки був ставок поміщиці Закревської. Як кажуть старожили, він весь був обсаджений деревами, а до нього згори вели красиві алеї. Саме тут пані Закревська відпочивала. Давно ставок з'єднався з річкою, замулилась річка Удай, і тільки людська пам'ять зберігає для поколінь цікаві подробиці.

 Об’єкти для огляду:


 

Храм – пам’ятник Іоасафу Белгородскому

 

4 вересня 1913 року в с. Замісті була відкрита церква Іоасафа Горленка -онука відомого прилуцького полковника Дмитра Горленка. Іоасаф після закінчення Київської духовної академії прийняв чернечий сан, згодом став Білгородським єпископом. У 1754 р. побував на Прилуцькій землі. У 1911 р. Святійший синод оголосив нового святого Іоасафа Бєлгородського (Горленка).

Храм збудований з жовтої цегли, хрещатий у плані.

У 1992 році почалася реконструкція церкви, створена «церковна десятка» - небайдужі люди, які займалися організаційними та будівельними роботами. На храмове свято 17 вересня 1996 року церква відкрилася.

Нині – це діючий храм –пам’ятник Іоасафу Бєлгородському (Горленку).

17 вересня 2013 року в с. Замісті відбулися урочистості, присвячені 100- річчю відкриття церкви-храму Святитетя Іоасафа Бєлгородського. В цей день відбулося освячення Хреста « В честь Горленкового роду», встановленого на території церкви, та відкриття просвітницької школи, яка збудована поряд з церквою на кошти меценатів. 

xoda xoda1 xoda2

Розроблено в рамках проекту «Freedom»