bgzychbg0

с. Знам'янка

За велінням долі опинилися ми в мальовничому селі Знам'янка, яке розкинулось серед "степу широкого" на розмаїтті доріг, які ведуть нас до сивої давнини. До 1961 року село називалось Гнилиця. За розповідями старожилів назва виникла від прізвища чи прізвиська козака Гнилуші (чи може Гнилка), який заснував тут хутір.

За думкою історика О. Лазаревського, назва села походить від назви річки Гнилки, яка протікає тут. Незаймані землі, на яких розташована Гнилиця, Мазки, Приозерне, Пролетарське та

Петрівський хутір в XVIII ст. називались Гнилицьким степом.

У 1961 р., на честь польоту Ю. О. Гагаріна в космос в центрі села було піднято знамена. Саме завдяки цій події село було перейменовано в Знам'янку.

Датою заснування Знам'янки (Гнилиці) вважається 1715 рік. Поблизу Знам'янки є два кургани епохи бронзи (2-1 тис. до н.е.). Землі і саме село належали полковнику Гнату Галагану. До самого 1917 року існувала економія Ґалаґанів.

На території Знам'янки в основному проживають українці. Найпоширенішими промислами в селі були борошномельний та горілчаний. Також виробляли в селі цеглу.

 
 Об’єкти для огляду:


 

Свято-Покровська церква

1799 року споруджена дерев'яна Покровська церква. Діяли дві церковно парафіяльні школи (чоловіча та жіноча). Знищена за часів радянської влади. В наш час знаходиться на стадії реставрації.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розроблено в рамках проекту «Freedom»