30 листопада 2011 року в УНІАН презентували інформаційну кампанію з популяризації роздільного збору відходів «Роздільне сміття – спокійне життя».
«Ми починаємо цю соціальну кампанію, оскільки досягнення екологічної безпеки та впровадження роздільного збору відходів наразі в країні є дуже актуальними», - зазначив директор державного підприємства «Укрекоресурси» Євген Романенко.
Головне завдання інформаційної політики, привернути увагу громадськості, і особливо молоді до проблеми поводження з відходами та зробити життя комфортніше, зберігши при цьому екологію.
Роздільний збір побутових відходів - це збирання побутових відходів за окремими компонентами, включаючи сортування побутових відходів, з метою подальшого перероблення ресурсоцінних компонентів (таких як папір, скло, полімери, метал). Завдяки переробці ресурсоцінних компонентів побутових відходів зменшується навантаження на сміттєзвалища та заощаджуються сировинні ресурси господарського обігу. В середньому ресурсурсоцінні компоненти складають 30-40% вмісту сміттєвого відра мешканця українських міст. При цьому ресурсну цінність для господарського обігу мають тільки ті відходи, що були зібрані роздільно (тобто окремо від харчових).
Додаткова інформація:
- В Україні за 2010 рік утворилося близько 50 млн. м3 твердих побутових відходів (ТПВ) (або 11 млн. тонн).
- В Україні офіційно працює 4,5 тис. сміттєзалищ, загальною площею понад 8 тис. га. Послугою із вивезення побутових відходів охоплено лише близько 75% населення України.
- Роздільне збирання побутових відходів впроваджується в 130 населених пунктах. Це майже втричі більше ніж у минулому році (у 2009 році у 53 населених пунктах впроваджувалось роздільне збирання побутових відходів).
- У 8 населених пунктах працюють сміттєсортувальні лінії.
- З загального обсягу ТПВ, що утворилося переробляється близько 3% (ще 4 % - спалено в містах Києві, Дніпропетровську та Люботині Харківської області, а решта – захоронена на сміттєзвалищах).