bgzychbg0

с. Боршна

По трасі Київ-Суми наче зависло в повітрі село Боршна. За однією легендою, назва населеного пункту походить від назви лісів-борів, бо в давнину вони розросталися по всій території. Інша легенда свідчить, що назва села від слова «борошно». На притоці річки Удай було багато водяних млинів, що перемелювали зерно на борошно. Старожили зазначають, що в Боршні колись було 18 млинів. Під одним із них відпочивав Тарас Григорович Шевченко, коли ішов з Густині через Боршну на Роменський шлях.

 Об’єкти для огляду:


 

Іллінська гора

monachВидатним і улюбленим місцем Прилучан є Іллінська гора, з якої простирається  чудовий краєвид та  видно святі куполи Густині. Ще у 1805 році на честь Святого Іллі тут була зведена церква, богослужіння у якій проводилися до 1944 року. З кінця 1970 року від церкви не залишилося й сліду, вона була поруйнована і розібрана. Сьогодні жителі села рішуче налаштовані відродити церкву і звести новий храм. Нині на місці майбутньої церкви встановлений хрест і проводяться молебні.
 
 
Приємною несподіванкою для подорожуючих стане зустріч зі скульптурою монаха, витесаною з дерева. Його погляд спрямований у даль, де видніються куполи Густині. На Іллінській горі його встановлено, як данину відродженню духовності на Прилуччині, піднесенню і поширенню християнства взагалі. Традиційною, на Духів день, тобто на Свято Трійці, є хресна хода — з Іллінської гори до Густині через село Валки.

 

Церква на честь Святого Ілії
 
borshnaЦерква села Боршна була заснована раніше  1666 року. Першій храм знаходився на Тарасенках, але на прикінці 18 століття було збудовано нову церкву на Цвинтарі. З 1990-х років новий храм знаходиться у пристосованому приміщенні, де з 1998 року постійно проходять богослужіння. Один з визначних настоятелів Іллінської парафії – протоієрей Іоанн Лабунський – сповідник Православної віри за часів атеїзму. Чтимими святинями є  ікони: Божої Матері «Трьох радостей», святителя Афанасія Царгородського, великомучениці Варвари.

 


Розроблено в рамках проекту «Freedom»