с. Дідівці
Виникнення сіл Дідівці та Манжосівки тісно пов'язана з історією виникнення м. Прилук. Перша згадка про Прилуки датується XI століттям. Але дані села виникли значно пізніше. Так в "Сборнике Полтавской губернии" за 1891 р. читаємо: "Непосредственно за последним предместьем г. Прилуки - Плискуновка, здесь вдоль причудливых извилин реки Удай расположился целый ряд более или менее крупных поселений, расположенных столь близко друг к другу, что некоторые из них почти сливаются своими околицами: на правом берегу здесь лежит деревня Манжосовка, с трех сторон окружена Удаем".
За О. Лазаревським с. Дідівці входили до Переволочанської сотні, а в 1660 році село було віддане гетьманом Мазепою сину полковника Маценка - Остапу Маценку. Після смерті Скоропадського Дідівці переходять його синові Антону, про якого і зараз згадують як про жорстоку людину. Про це свідчить той факт, що за період 1736 - 1740 рр. 8 господарств переселились в інші села. В кінці 17 ст. Манжосівка була віддана Дмитром Горленком єсаулу Мартину Рижому, потім під'єсаулу Портянку. А в 1707 р. - на кормління Лисаневичу.
Об’єкти для огляду: |
Садиба Киселів–Костомарових
У садибі Киселів тривалий час проживав видатний історик, письменник, етнограф, фольклорист і публіцист М. І. Костомаров. Уперше він приїхав до Дідовець у квітні 1874 року на запрошення своєї майбутньої дружини Аліни Крагельської, на той час уже вдови Марка Дмитровича Киселя, а в 1975 році тут же вони й повінчалися.
Дідівці додали чимало світлих тонів життю Миколи Івановича в останні його десять років. Звідси він повертався до Петербурга, зцілений душею й тілом.
Дідівський період творчості М. Костомарова був найплодотворнішим. Тут Микола Іванович проводив багато часу, відпочивав і працював над своїми творами «Автобіографія», «Руїна», «Елліни Тавріди», «Мазепа», монографією про імператрицю Аліну Іванівну та рядом інших праць. У дідівській садибі Костомаров приймав гостей, серед яких Д. Мордовець, К. Юнге, В. Горленко.
Кінноспортивний клуб "Еліта"
Давно відомо, що верхова їзда має сприятливий вплив на стан здоров‘я людини. Розроблений навіть метод лікування за допомогою верхових прогулянок і спілкування з кіньми — іпотерапія. Так лікують дітей із захворюваннями нервової і опорно-рухової систем. Всі люди після верхової їзди відчувають прилив сил і поліпшення настрою.
Не має значення, вмієте Ви їздити верхи чи ні, у кінноспортивному клубі «Еліта» вас цьому навчать. Можна як отримувати уроки верхової їзди, так і удосконалити свою майстерність, якщо Ви захоплюєтеся кінним спортом. У будь-якому випадку, кінноспортивний клуб «Еліта» створений дарувати задоволення від зустрічі та спілкування з кіньми.
До Ваших послуг:
- Катання верхи на території клубу.
- Кінні прогулянки на відкритій місцевості.
- Катання на санях в зимовий період.
- Чи просто спілкування з кіньми (якщо Ви мрієте опанувати мистецтво верхової їзди, а коней бачили тільки по телевізору, варто спершу розпочати знайомство з цими чудовими тваринами — за ними можна спостерігати, гладити їх і, навіть пригостити — коні, як відомо, страшенні ласуни.)
База водного відпочинку на озері
Відпочинок на природі за містом, на лоні мальовничих пейзажів в приємній компанії родини та друзів - ідеальний варіант проведення вихідних, особливо в теплу пору року.
Свіже повітря, приготування шашлику, риболовля, бадмінтон, купання в озерах і звичайні посиденьки, де можна розслабитися і просто насолодитися вихідними та вільним часом.
До ваших послуг:
- Рибалка.
- Катамарани
- Мангали.
- Зручна стоянка для автотранспорту
- Відпочинок з наметами.
Церква на честь Святої Параскеви
Перша дерев'яна церква побудована 1750 року. Зруйнована в радянські часи. Освячення і відкриття нового храму планується на 10 листопада 2019 року, на свято Святої Параскеви-П'ятниці.