bgzychbg0

с. Дідівці

Виникнення сіл Дідівці та Манжосівки тісно пов'язана з історією виникнення м. Прилук. Перша згадка про Прилуки датується XI століттям. Але дані села виникли значно пізніше. Так в "Сборнике Полтавской губернии" за 1891 р. читаємо: "Непосредственно за последним предместьем г. Прилуки - Плискуновка, здесь вдоль причудливых извилин реки Удай расположился целый ряд более или менее крупных поселений, расположенных столь близко друг к другу, что некоторые из них почти сливаются своими околицами: на правом берегу здесь лежит деревня Манжосовка, с трех сторон окружена Удаем".

За О. Лазаревським с. Дідівці входили до Переволочанської сотні, а в 1660 році село було віддане гетьманом Мазепою сину полковника Маценка - Остапу Маценку. Після смерті Скоропадського Дідівці переходять його синові Антону, про якого і зараз згадують як про жорстоку людину. Про це свідчить той факт, що за період 1736 - 1740 рр. 8 господарств переселились в інші села. В кінці 17 ст. Манжосівка була віддана Дмитром Горленком єсаулу Мартину Рижому, потім під'єсаулу Портянку. А в 1707 р. - на кормління Лисаневичу.

 Об’єкти для огляду:

   

 

Садиба Киселів–Костомарових

У садибі Киселів тривалий час проживав видатний історик, письменник, етнограф, фольклорист і публіцист М. І. Костомаров. Уперше він приїхав до Дідовець у квітні 1874 року на запрошення своєї майбутньої дружини Аліни Крагельської, на той час уже вдови Марка Дмитровича Киселя, а в 1975 році тут же вони й повінчалися.

Дідівці додали чимало світлих тонів життю Миколи Івановича в останні його десять років. Звідси він повертався до Петербурга, зцілений душею й тілом.

Дідівський період творчості М. Костомарова був найплодотворнішим. Тут Микола Іванович проводив багато часу, відпочивав і працював над своїми творами «Автобіографія», «Руїна», «Елліни Тавріди», «Мазепа», монографією про імператрицю Аліну Іванівну та рядом інших праць. У дідівській садибі Костомаров приймав гостей, серед яких Д. Мордовець, К. Юнге, В. Горленко.

1 3 2


 

Кінноспортивний клуб "Еліта"

      Давно відомо, що верхова їзда має сприятливий вплив на стан здоров‘я людини. Розроблений навіть метод лікування за допомогою верхових прогулянок і спілкування з кіньми — іпотерапія. Так лікують дітей із захворюваннями нервової і опорно-рухової систем. Всі люди після верхової їзди відчувають прилив сил і поліпшення настрою.

      Не має значення, вмієте Ви їздити верхи чи ні, у кінноспортивному клубі «Еліта» вас цьому навчать. Можна як отримувати уроки верхової їзди, так і удосконалити свою майстерність, якщо Ви захоплюєтеся кінним спортом. У будь-якому випадку, кінноспортивний клуб «Еліта» створений дарувати задоволення від зустрічі та спілкування з кіньми.

До Ваших послуг:

  • Катання верхи на території клубу.
  • Кінні прогулянки на відкритій місцевості.
  • Катання на санях в зимовий період.
  • Чи просто спілкування з кіньми (якщо Ви мрієте опанувати мистецтво верхової їзди, а коней бачили тільки по телевізору, варто спершу розпочати знайомство з цими чудовими тваринами — за ними можна спостерігати, гладити їх і, навіть пригостити — коні, як відомо, страшенні ласуни.)

kinnosport4 kinnosport5 kinnosport3


 

База водного відпочинку на озері

     Відпочинок на природі за містом, на лоні мальовничих пейзажів в приємній компанії родини та друзів - ідеальний варіант проведення вихідних, особливо в теплу пору року.

     Свіже повітря, приготування шашлику, риболовля, бадмінтон, купання в озерах і звичайні посиденьки, де можна розслабитися і просто насолодитися вихідними та вільним часом.

До ваших послуг:

  • Рибалка.
  • Катамарани
  • Мангали.
  • Зручна стоянка для автотранспорту
  • Відпочинок з наметами.

Палатки Рибалка Мангали


 

Церква на честь Святої Параскеви

Перша дерев'яна церква побудована 1750 року. Зруйнована в радянські часи. Освячення і відкриття нового храму планується на 10 листопада 2019 року, на свято Святої Параскеви-П'ятниці.

22214 900

Розроблено в рамках проекту «Freedom»