bgzychbg0

с. Погреби

Далеко від Прилук, серед широких полів, низин та боліт, загубилося село Погреби, одне з найстаріших сіл Прилуччини. Перекази свідчать, ніби вже в XVI ст. на берегах річок Супій, Перевід, Трубіж було чимало значних сіл, в тому числі і село Держикрай або Перевід. Перша назва походить від назви укріпленого городища на річці Перевід, друга - від назви річки.

Під назвою Перевід село згадується в Акті 1657 року на продаж Семеном Касьяненком свого ґрунту Ґустинському монастирю. За переказами, нібито в роки визвольної війни

українського народу 1648 - 1654 рр. село було зруйноване і знову заселене на кінець XVII ст. Але вже назва його - Погребці, або Погреби, бо люди жили в землянках - погребах.

Із заходу і півдня село оточує болото, з якого витікає річка Перевід. На острові серед болота між селами Погреби і Миколаївка в давні часи існувало укріплене сторожове містечко під назвою Держикрай або Крайгород. Це містечко виникло, мабуть, тоді, коли утворювалися сторожові містечка Пирятин, Срібне, Ніжин. 

 
 Об’єкти для огляду:


 

Церква на честь Різдва Пресвятої Богородиці

1У 1811 році споруджена мурована будівля Церква Різдва Богородиці. Перед головним входом до церкви - дерев'яна багатоярусна дзвінниця (єдина, що збереглась на Чернігівщині до наших днів). Дзвінниця зведена у 18 столітті.

Священник за сумісництвом Стебівка Микола Степанович, протоієрей Свято - Миколаївської парафії села Білорічиця.

 

 

 

 

 


 

Церква євангельських християн-баптистів 

Церква євангельських християн-баптистів, с. Погреби Прилуцького району вул. Ніжинська, 85. ЦЄХБ діє на підставі Статуту затвердженого Державним комітетом України у справах релігії зі змінами та доповненнями в новій редакції. Постанова № 11/2 від 28.11.2002 року. Пастор постійний Коваленко Віктор Іванович, пастор церкви євангельських християн баптистів.

 

 

 

 

 

 

 

Розроблено в рамках проекту «Freedom»